Analizator spalin IMR1050X NO O2, CO, CO2, NO mru home.pl
Muzycy uświetniają też uroczystości odbywające się na Politechnice Krakowskiej. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, część sportową wydarzenia poprzedziło złożenie kwiatów na Rynku Głównym w miejscu przysięgi Tadeusza Kościuszki oraz pod popiersiem patrona PK na dziedzińcu uczelni. W krótkim apelu historycznym przy płycie upamiętniającej wydarzenia z 24 marca 1974 r. Zajęcia laboratoryjne obejmowały zagadnienia wodorowych ogniw paliwowych jako źródła napędu pojazdów, badania przemysłowego silnika spalinowego zasilanego wodorem czy podstaw zasilania silników tłokowych wodorem. Uczestnicy mogli się też zapoznać ze studencką koncepcją pojazdu wyścigowego z hybrydowym napędem wodorowo- elektrycznym, którego prezentacja odbędzie się w czerwcu.
Stypendia za osiągnięcia naukowe z Własnego Funduszu Stypendialnego PK. Znamy laureatów letniej edycji
On cały czas rośnie i to diametralnie, co wynika z Generalnego Pomiaru Ruchu prowadzonego na drogach krajowych i wojewódzkich co 5 lat. Mieszkańców Polski jest mniej więcej tyle samo od lat 90., a nawet mówi się o spadkach wynikłych z trendów demograficznych. Mimo to ruch jest coraz większy i jeździmy coraz dalej. Bo dzięki kolejnym inwestycjom mamy po czym – przemieszczamy się dalej i szybciej. I – o dziwo – ma to znaczenie nie tylko w kontekście samego metra, ale też innych środków transportu. Warszawska kolej jest świetnie rozwinięta.
Jak zdobyć nagrodę w Tomb Raider i innych grach
Propozycja spotkania i podpisania umów zainicjowana została przez INTECH PK i jest wynikiem dużego zainteresowania współpracą ze strony zarówno pracowników PK, jak i Instytutu Farmakologii PAN i działającego w jego ramach Centrum CEPHARES. Podczas spotkania zaprezentowano jego możliwości. Minimalizacja przerw w działaniu, redukcja kosztów oraz maksymalizacja komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. To główne zalety zastosowania metodyki BIM (Building Information Modeling) do stworzenia modelu informacyjnego dla planowanego metra w Krakowie, gdy będzie ono już w fazie eksploatacji. “Metodyka Asset Breakdown Structure dla funkcjonalnej dekompozycji komponentów metra w Krakowie i dla opracowania wymagań informacyjnych aktywów AIR” została niedawno obroniona. I to z najwyższą oceną! Jej promotorem był dr inż. Jacek Magiera z WIL PK. O tym, że warto przykładać się do nauki od samego początku studiów, nie trzeba przekonywać nikogo.
- Neonikotynoidy są powszechnie stosowane w środkach ochrony roślin i doskonale rozpuszczają się w wodzie, co powoduje, że ich toksyczność oddziałuje nie tylko na zapylające owady pożyteczne, ale również na ptaki i ssaki, w tym człowieka.
- Jej wytrzymałość musi być wzmocniona – mówił w czasie Wirtualnego Dnia Otwartego inż.
- Jest także pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki (Katedra Inżynierii Materiałowej).
- Odbyła się Gala Finałowa Builder for the Future i to właśnie podczas niej zostali nagrodzeni młodzi inżynierowie, których projekty zachwyciły kapitułę konkursu.
- – Parter budynku przeznaczymy na magazyny ze zbiorami, z wydzielonym i specjalnie chronionym magazynem na szczególnie cenne zasoby, również zabytkowe.
- Pszczoły w naszym środowisku obecne są również wówczas, gdy najbliższa pasieka znajduje się kilka kilometrów dalej, bo w poszukiwaniu nektaru przemierzają spore odległości.
Studenci PK mogą też korzystać ze stworzonego dla nich programu szkoleń, stażów oraz praktyk w ramach Laboratorium Kariery Salumanus. Eksperci firmy wygłaszają wykłady na temat zarządzania sieciami, uczestniczą też w konsultacjach programu kształcenia na kierunku informatyka stosowana. Salumanus zdecydował także o przyznaniu nagrody specjalnej, również w wysokości 5 tys. Zł, dla finalistki konkursu Mai Szymańskiej, także studentki Wydziału Mechanicznego PK.
Jakość i ilość wód krakowskich pod lupą specjalistów z PK dzięki współpracy z T-Mobile
Projekt został zaprezentowany w ramach różnych wydarzeń organizowanych nie tylko przez Politechnikę Krakowską, ale również innych organizatorów np. “Poligon” można było też oglądać w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie w dniach maja 2024. W budynku Laboratorium Aerodynamiki gra plinko Środowiskowej Politechniki Krakowskiej odwiedzający mogli przetestować przykładowy “tor przeszkód” oraz inne urządzenia, które pokazują w jaki sposób funkcjonują osoby z niepełnosprawnościami w przestrzeni miejskiej. Dużym osiągnięciem projektu było również zakwalifikowanie do Uczelnianej Sesji Kół Naukowych 2024.